Reisimine Slovakkiasse

Välisministeeriumi andmetel on Eesti kodanikule Slovakkias reisimine viisavaba. Sisenemiseks sobivad nii Eesti pass kui isikutunnistus (ID-kaart), mis peavad kehtima kogu plaanitava reisi vältel.

Juhime tähelepanu sellele, et Slovakkia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Slovakkia saatkonda:

Slovakkia suursaatkond Helsingis
Vähäniityntie 5, 00570 Helsingi
Tel: (+358) 9 6811 7810
Faks: (+358) 9 6811 7820
E-mail: [email protected]

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel TIM-i (Travel Information Manual), kus  reisisihi, passiandmete ja reisi eesmärgi sisestades saate informatsiooni viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja täiendavate nõuete kohta.

Slovakkia on turvaline reisisihtkoht, siiski tuleks säilitada tavapärane ettevaatlikus oma isiklike asjade suhtes eelkõige rahvarohketes kohtades. Turistide poolt külastatavates piirkondades esineb pisikuritegevust, taskuvargad liiguvad Bratislava vanalinnas, kauplustes, kaubanduskeskustes, ning ühistranspordis. Kaugsõidurongides on soovitav olla tähelepanelik oma isiklike asjade suhtes ning autost lahkudes ei ole soovitav jätta väärtuslikke esemeid nähtavale. Lisaks on soovitav hoida pangakaardid ja sularaha eri kohtades.

Liiklus

Kiirusepiirang linnades ja asulates 50 km/h, linnast väljas 90 km/h ja kiirteedel 130 km/h. Slovakkia  kiirteed on tasulised. Kiirteede kasutamise vinjette müüakse bensiinijaamades ja postkontorites. Vinjett tuleb asetada auto esiklaasil nähtavale kohale.

Arstiabi

Eesti Haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad teises liikmesriigis ajutiselt, saavad vajaminevat arstiabi võrdsetel tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Selleks tuleb taotleda Haigekassast Euroopa ravikindlustuskaart. Vajaminev arstiabi ei ole siiski tasuta – maksta tuleb patsiendi omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu jne) asukohamaa tariifide järgi. Lisaks Euroopa ravikindlustuskaardile soovitame sõlmida ka reisikindlustuse.

Enne reisile minekut on soovitav konsulteerida lähima reisimeditsiini kabinetiga, milliseid vaktsineerimisi tuleks eelnevalt teha ja kuidas võimalikke terviseriske vältida. Üldisi nõuandeid tervena reisimiseks leiate vaktsineeri.ee kodulehelt.

Soovitame enne reisi end Väliministeeriumi kodulehel registreerida.

Kasulik info

  • Üldine hädaabinumber: 112
  • Tuletõrje: 150
  • Kiirabi: 155
  • Politsei: 158
  • Munitsipaalpolitsei: 159

Kasulikku infot Slovakkias reisimise kohta leiab Slovakkia turismiportaalist.

Kui vajad võõrsil abi

Sõltuvalt juhtunust on paljudes olukordades abiks perekond, sõber, lennufirma, reisikorraldaja, tööandja või reisikindlustusfirma.

Konsulaarabi saab Eesti Suursaatkonnast Viinis, Eesti aukonsulaadist Slovakkias või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Hädaolukorras saab konsulteerida Välisministeeriumi valveametnikuga telefonil +372 6377 000 või +372 53 01 9999 (24h).