Saatkonna visiit Tirooli liidumaa pealinnas Innsbruckis

Suursaadik Toomas Kukk

Vasakult 1. Innsbrucki aselinnapea Christine Oppitz-Plörer. Vasakult 3. Eesti aukonsul Innsbruckis Hubert Tramposch. 4. Konsul Tiia Miller.

Delegatsioon (koosseisus Toomas Kukk, Tiia Miller ja Eesti aukonsul Innsbruckis Hubert Tramposch) kohtus Innsbrucki aselinnapea Christine Oppitz-Plöreriga, Tirooli liidumaa parlamendi presidendi Sonja Ledl-Rossmanniga ja Tirooli Kaubandus-Tööstuskoja asepresidendi Barbara Thaleriga.

Kohtumisel Tirooli Kaubandus-Tööstuskojas arutasime võimalusi Eesti ja Tirooli liidumaa vahelise majanduskoostöö tihendamiseks.

Tirooli liidumaa peab lisaks kohalikule turismisektorile oma tugevuseks töötlevat tööstust (eriti metalli-, mehhaanika- ja puidusektoris), samuti on seal edukalt arenemas start-up firmad IKT- ja meditsiinivallas Innsbrucki linnaga koostööst on huvitatud Tartu linn ning kohtumisel aselinnapea Oppitz-Plöreriga saime kinnitust, et huvi on vastastikune.

Alpid Innsbruck

Innsbruckki ümbritsevad Alpid.

Tirooli liidumaa parlamendi presidendi Sonja Ledl-Rossmanniga kohtumisel jäi kõlama, et Tirool on tuntud kui spordi liidumaa ja seda kinnitab Ants Antsoni võidetud OM kuldmedal Innsbruckis 1964. a.

Kõikidel kohtumistel tunti huvi Eesti digilahenduste ja eriti valimistel internetihääletamise vastu. Samuti rääkisime meie ühisest Euroopa Liidust lähenevate Euroopa Parlamendi valimiste valguses.

Lõunalauas toimus vestlusring ajalehe Tiroler Tageszeitungi peatoimetaja Mario Zenhäuserniga ning sama väljaande ajakirjaniku Christian Jentschiga.

Saatkonna visiidi õnnestumise eest suur tänu meie aukonsulile Innsbruckis Dr. Hubert Tramposchile!

Fotod: Toomas Kukk