Eesti suursaadik Šveitsis Toomas Kukk andis üle volikirja

Eesti uus suursaadik Šveitsis Toomas Kukk andis eile, 27. novembril Bernis üle volikirja president Alain Bersetile. Suursaadik resideerib Viinis.

Volikirja üleandmisele järgnenud vestluses arutlesid suursaadik Kukk ja president Berset kahe riigi heade suhete ning koostöö üle. “Eestil ja Šveitsil on rahvusvahelistes organisatsioonides, sh ÜROs, tulemuslik koostöö, näiteks vastastikuste kandidatuuride toetamisel. Samuti on riikide sõbralike suhete heaks näiteks kahepoolne viisaesindusleping – Šveits esindab Eestit Kõrgõzstanis ja Palestiina territooriumil,” sõnas suursaadik Kukk.

Kohtumisel arutati ka mitmeid päevakajalisi välispoliitilisi küsimusi ning Euroopa Liidu ja Šveitsi vahelisi suhteid.

Toomas Kukk töötab välisministeeriumis aastast 1995. Ta on töötanud diplomaadina protokolliosakonnas, välismajanduspoliitika osakonnas, suursaatkonnas Varssavis, poliitikaosakonnas, asejuhina alalises esinduses NATO juures ning Euroopa Liidu osakonnas büroo direktorina. Aastatel 2009–2011 töötas Toomas Kukk peaministri välisnõunikuna, 2011–2012 oli ta suursaadik Sofias ja 2012–2016 suursaadik Vilniuses, kus jätkus kaasakrediteering Bulgaariasse (kuni 2017. aasta maini). Aastatel 2016-2018 töötas Kukk välisministeeriumi Euroopa osakonna Põhja- ja Kesk-Euroopa ning regionaalse koostöö büroo juhina.

Lisaks on Toomas Kukk suursaadik Austrias, Tuumarelvakatsetuste Üldise Keelustamise Lepingu Organisatsioonis, Rahvusvahelises Aatomienergiaagentuuris ja ÜRO Viini esinduses.

Suursaadik Kukk esitab oma volikirja detsembri alguses ka Slovakkia presidendile.

Fotod (Šveitsi presidendi kantselei): https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721576982…

Lisainfo:

Liisa Toots
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: liisa.toots@mfa.ee
Tel: +372 637 7628 / +372 53424541