Eesti suursaadik Slovakkias Toomas Kukk andis üle volikirja

Eesti uus suursaadik Slovakkias Toomas Kukk andis Bratislavas üle volikirja president Andrej Kiskale. Suursaadik resideerib Viinis.

Volikirja üleandmisele järgnenud vestluses kinnitasid suursaadik Kukk ja president Kiska kahe riigi häid suhteid ja kõnelesid Eesti ja Slovakkia koostöö edasiarendamise võimalustest. “Slovakkia on meile oluline partner ja liitlane Euroopa Liidus ja NATO-s. Hindame kõrgelt Slovakkia panust Balti regiooni julgeoleku tugevdamisse ning Slovakkia liikmelisust Tallinnas asuvas NATO Küberkaitsekoostöö Keskuses” sõnas suursaadik Kukk.

Kohtumisel arutati ka mitmeid päevakajalisi välispoliitilisi küsimusi ning räägiti Slovakkia algavast eesistumisest OSCE-s.

Toomas Kukk töötab välisministeeriumis aastast 1995. Ta on töötanud diplomaadina protokolliosakonnas, välismajanduspoliitika osakonnas, suursaatkonnas Varssavis, poliitikaosakonnas, asejuhina alalises esinduses NATO juures ning Euroopa Liidu osakonnas büroo direktorina. Aastatel 2009–2011 töötas Toomas Kukk peaministri välisnõunikuna, 2011–2012 oli ta suursaadik Sofias ja 2012–2016 suursaadik Vilniuses, kus jätkus kaasakrediteering Bulgaariasse (kuni 2017. aasta maini). Aastatel 2016-2018 töötas Kukk välisministeeriumi Euroopa osakonna Põhja- ja Kesk-Euroopa ning regionaalse koostöö büroo juhina.

Lisaks on Toomas Kukk suursaadik Austrias ja Šveitsis, Tuumarelvakatsetuste Üldise Keelustamise Lepingu Organisatsioonis (CTBTO), Rahvusvahelises Aatomienergiaagentuuris (IAEA), ÜRO Viini büroos ning ÜRO narkootikumide ja kuritegevuse büroo (UNODC) juures.